Influencer

Başvuru formunu doldurup aramıza katılın

Influencer formumuzu doldurarak bizimle düzenli iş birliği yapabilirsiniz.

LÜTFEN DİKKAT

Influencer platformumuz sadece kurumsal firmalar, şahıs şirketleri ve bireysel müşterilere düzenli olarak farklı firmalara hizmet vermektedir.

Tanıtım Yazısı

Sosyal medya fenomen veya Influencer dışında web site sahibi iseniz tanıtım yazısı, banner reklam gibi hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçin

Formu doldurmadan önce kurallar ve şartlara uygun olduğunuzu kontrol edin.

KURALLAR VE ŞARTLAR

Kural ve şartlara uymayan profil, kanal, sayfaların başvuruları dikkate alınmayacaktır.
 • 18 yaşından büyük olmak zorundasınız.
 • En az 10 bin gerçek takipçi sayınız olmalıdır.
 • Takipçi ve etkileşimlerinizin (beğeni, yorum, izlenme vs.) organik olmayan yollarla edinilmemesi, tamamen organik olması gerekir.
 • Pr Yapım’ın işbirliği içerisinde olduğu markalar ile yapılacak çalışmalar, profil etkileşimine göre ürün karşılığı ya da belirli bir bütçe ile yapılacaktır.
 • Ajans komisyon ücreti %20’dir
 • Şahıs şirketi veya bireysel müşterilerimiz de komisyon oranı %30’dur
 • Stopaj vergi kesimi %15’dir
 • En geç 3 veya 5 iş günü içerisinde, ödemeniz hesabınıza aktarılır.
 • Trednyol, Hepsi burada gibi kurumsal firmalar dışında sizlere tek tek müşteriler de yönlendirilecektir.
 • Sosyal medya hesaplarınızda bio’nuza, reklam iş birliği ve sponsorlu içerik için bizim iletişim bilgilerimizi yazanlar % 5 daha fazla kazanç sağlar.
 • BIO’nuza Karagöz medya iletişim bilgileri yazanlar anasayfa ve mağazamızda popüler fenomen, influencer olarak öne çıkar daha fazla sipariş almanız için imkan sağlanır.

Sıkça Sorulan diğer sorular için formun altından ulaşabilirsiniz. Veya merak ettiğiniz sorular burada yoksa teknik destek ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Whatsapp: 0532 622 45 77  (Numaraya Tıkla)

Whatsapp: 0507 220 12 10 (Numaraya Tıkla)

Hemen Aramıza Katılın

INFLUENCER BAŞVURU FORMU

Influencer başvuru formunu doldurmadan önce mutlaka kuralları okuyun. Kural ve şartlara uygunsanız en kısa sürede sizinle iletişime geçilerecektir.
Sosyal Medya

Ajans Komisyonu ve Vergi Kesintileri Ne Kadar?

Güncel ajans komisyonu (14.01.2023), %20’dir. Örneğin, Aylık 1.000,00₺ influencer affiliate geliri kazandığınız Trendyol tarafından bize iletildi, 200,00₺ Ajans Komisyonu, 150,00₺ Stopaj Vergiler* olmak üzere elinize net 650,00₺ ödeme geçer.

Aylık fatura döngüsünde belirtilen barajı geçemedim. O ay para alacak mıyım?

Örnek: Trendyol ve Hepsi burada gibi kurumsal firmaların fatura kesim döngüsünde belirtilen baraj tutarı 500 TL’yi geçmek zorundasınız. Bu nedenle o ay’ın fatura döngüsünde geçemeyenler bir sonraki ay belirtilen 500TL barajı geçebilenler alabilir.

Kısaca: Bu ay 450 TL kazandınız baraj altında kaldınız. Bir sonraki ay en az 50 TL ve üzeri kazanırsanız o ay ödemenizi almış olursunuz

Kazançlarım ne zaman hesabıma yatırılır?

Trendyol ve Hepsi burada gibi kurumsal firmalar belirtilen ödeme tarihlerinde yaptıktan sonra en geç 2 iş günü içerisinde sizlerin hesaplarınıza yatırılır.

Şahıs şirketleri ve bireysel müşterilerinizden ne kadar kazanacağım?

Profilinizin aktiflik durumuna göre kazançlarınız katlanacaktır. En az 10 bin ve üzeri olan aktif kullanıcıya sahip, beğeni ve yorumlar bot olmayan kullanıcılar her bir paylaşım için 100-150 TL arası kazanabilirler.

Bu rakamlar örnek olup daha üstü veya altı da olabilir.

Şahıs şirketleri ve bireysel müşterilerinizden ne kadar komisyon alıyorsunuz?

Şahıs şirketleri ve Bireysel müşterilerimizin reklam iş birliği ve sponsorlu gönderiler için %30 komisyon, %15 stopaj vergi kesintisi yapılır. Örnek: 1000 TL ‘lik reklam iş birliği veya ücretli sponsor çalışması aldığınızda, 300 TL ajans hizmet bedeli, 150 TL Stopaj vergisi  olarak kesinti yapılır, sizlere 550 TL ödeme yapılır. (14.01.2023 güncelleme tarihi)

Şahıs şirketleri ve bireysel müşterilerinizden ödemeler ne zaman hesaba geçer?

Reklam iş birliği ve Sponsor anlaşma süresi tamamlandıktan 3 veya 5 iş günü içerisinde hesaplarınıza yatırılır.